wrapper

Ważne!

19 maja ukazał się w internecie singiel pt: "Śpij" będący zapowiedzią pierwszego albumu zespołu "Ruzica".

Pojawienie się w naszej gminie zespołu grającego muzykę zainspirowaną twórczością Gorana Bregovicia jest niemałym zaskoczeniem. Do momentu wydania singla o istnieniu grupy wiedzieli nieliczni mieszkańcy oraz muzycy wchodzący w skład zespołu. Niecodzienny jest również repertuar wykonywany przez orkiestrę a także instrumenty, na których wykonywane są utwory.


Grupa "Ruzica" (wyraz w j. serbskim oznacza różę) powstała z inicjatywy mieszkańców Brześć Doroty i Christiana Broniarz oraz Jarka Kucharczyka i Miłosza Gawryłkiewicza. Państwo Broniarz wygospodarowali w swoim mieszkaniu salę do ćwiczeń dla 9 osobowego zespołu. 

Charakterystyczną cechą brzmienia "Ruzicy" jest przewaga instrumentów dętych. W zespole rolę popularnej gitary basowej przejęła tuba, zamiast perkusji mamy darabukę i wielki bęben, w miejsce gitary wszedł turecki instrument baglama saz oraz mandolina. Rolę popularnych instrumentów harmonicznych (instr. klawiszowe) przejęły instrumenty dęte. Całość brzmi wyjątkowo świeżo i oryginalnie.

Chcemy, aby RUZICA stała się zespołem eksportowym promującym na wysokim poziomie artystycznym Polskę oraz Europę na całym świecie, ale także nasz region. Poprzez doświadczenie całej grupy, a zarazem każdego muzyka z osobna biorącego udział w naszym projekcie jesteśmy w stanie zapewnić, że nasz album będzie bardzo wartościowym i nietuzinkowym produktem. Ciekawym dla ucha i ambitnym muzycznie
- zaznacza lider zespołu, Christian Broniarz.

Tagi
zeki

"A teraz prędko, zanim zorientujemy się, że to bez sensu" - król Julian

Komentarze

Dołącz do nas:

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w popularnych mediach społecznościowych.

Dołącz do społeczności i jako pierwszy otrzymuj najnowsze doniesienia z terenu naszej gminy.

Informacje


Strict Standards: Non-static method BaseHelper::_cleanText() should not be called statically in /home/klient.dhosting.pl/zeki/gorakalwaria.tk/public_html/modules/mod_sj_basic_news/core/helper.php on line 153

Strict Standards: Non-static method BaseHelper::_cleanText() should not be called statically in /home/klient.dhosting.pl/zeki/gorakalwaria.tk/public_html/modules/mod_sj_basic_news/core/helper.php on line 153

Strict Standards: Non-static method BaseHelper::_cleanText() should not be called statically in /home/klient.dhosting.pl/zeki/gorakalwaria.tk/public_html/modules/mod_sj_basic_news/core/helper.php on line 153

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/klient.dhosting.pl/zeki/gorakalwaria.tk/public_html/modules/mod_sj_basic_news/core/helper_base.php on line 237
Rozkłady jazdy komunikacji publicznej ...

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/klient.dhosting.pl/zeki/gorakalwaria.tk/public_html/modules/mod_sj_basic_news/core/helper_base.php on line 237
Ważne miejsca, adresy i telefony w gminie ...

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/klient.dhosting.pl/zeki/gorakalwaria.tk/public_html/modules/mod_sj_basic_news/core/helper_base.php on line 237
Wspomóż najbardziej potrzebujących ...