wrapper

Ważne!


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /home/klient.dhosting.pl/zeki/gorakalwaria.tk/public_html/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Po wielu latach pokonywania niezliczonych przeszkód Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad udało się podpisać umowę na budowę obwodnicy Góry Kalwarii!

Data 4 IV 2016 przejdzie niewątpliwie do historii naszego miasta. O budowie obwodnicy miasta mówiło się od dziesięcioleci. Kolejne rządy obiecywały realizację inwestycji, by po kilku miesiącach wycofywać się z danego mieszkańcom słowa. Niezliczone były też powody przesuwania terminów kolejnych rozstrzygnięć. Raz brakowało pieniędzy, innym razem firmy zasypały urzędników lawiną pytań, na które trzeba było odpowiedzieć. Po wyłonieniu wykonawcy doszło do kolejnego opóźnienia, gdyż prokuratura podejrzewała firmy biorące udział w przetargu o zmowę cenową. Podpisana dziś umowa zbliżyła nas do celu w stopniu nieporównywalnym z dotychczasowymi działaniami jakie były podejmowane przez GDDKiA.

Zgodnie z podpisanym dziś dokumentem obwodnica Góry Kalwarii powstanie najpóźniej do listopada 2019 r. W trakcie 35 miesięcy robót oprócz głównej inwestycji wyremontowane zostaną zastępowane przez obwodnicę odcinki DK 79 i DK 50. Cała inwestycja zostanie zrealizowana za kwotę 313 mln zł przez konsorcjum spółek Intercor oraz Planeta. Nadzór nad pracami sprawować będzie Egis Polska Inżynieria sp. z o.o.

zeki

"A teraz prędko, zanim zorientujemy się, że to bez sensu" - król Julian

Komentarze

Dołącz do nas:

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w popularnych mediach społecznościowych.

Dołącz do społeczności i jako pierwszy otrzymuj najnowsze doniesienia z terenu naszej gminy.

Informacje


Strict Standards: Non-static method BaseHelper::_cleanText() should not be called statically in /home/klient.dhosting.pl/zeki/gorakalwaria.tk/public_html/modules/mod_sj_basic_news/core/helper.php on line 153

Strict Standards: Non-static method BaseHelper::_cleanText() should not be called statically in /home/klient.dhosting.pl/zeki/gorakalwaria.tk/public_html/modules/mod_sj_basic_news/core/helper.php on line 153

Strict Standards: Non-static method BaseHelper::_cleanText() should not be called statically in /home/klient.dhosting.pl/zeki/gorakalwaria.tk/public_html/modules/mod_sj_basic_news/core/helper.php on line 153

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/klient.dhosting.pl/zeki/gorakalwaria.tk/public_html/modules/mod_sj_basic_news/core/helper_base.php on line 237
Rozkłady jazdy komunikacji publicznej ...

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/klient.dhosting.pl/zeki/gorakalwaria.tk/public_html/modules/mod_sj_basic_news/core/helper_base.php on line 237
Ważne miejsca, adresy i telefony w gminie ...

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/klient.dhosting.pl/zeki/gorakalwaria.tk/public_html/modules/mod_sj_basic_news/core/helper_base.php on line 237
Wspomóż najbardziej potrzebujących ...