wrapper

Ważne!

Mieszkańcy Góry Kalwarii wraz z przedstawicielami władz gminy i powiatu oraz delegacje organizacji działających na terenie naszej gminy uczcili 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

O 16:30 spod miejskiego ratusza zgromadzeni mieszańcy przemaszerowali pod pomnik upamiętniający żołnierza AK por. Jana Białka. Po wygłoszeniu przemówień, w rocznicę wybicia godziny W, rozległy się syreny a zgromadzeni mieszkańcy w ciszy oddali cześć wszystkim, którzy walczyli i zginęli w powstaniu.

Po zakończeniu części uroczystości przy pomniku por. Białka mieszkańcy udali się do Ośrodka Kultury gdzie odbyła się projekcja filmu pt. "Minęła rocznica". Obraz opowiada o obchodach 60 rocznicy wybuchu powstania, otwarciu Muzeum Powstania Warszawskiego, sceny z roku 1944 oraz losy powstańców po wkroczeniu do Polski armii sowieckiej. Zwieńczeniem obchodów rocznicowych była uroczysta Msza św. w kościele parafialnym, w trakcie której modlono się za zmarłych powstańców.

zeki

"A teraz prędko, zanim zorientujemy się, że to bez sensu" - król Julian

Komentarze

Dołącz do nas:

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili w popularnych mediach społecznościowych.

Dołącz do społeczności i jako pierwszy otrzymuj najnowsze doniesienia z terenu naszej gminy.

Informacje


Strict Standards: Non-static method BaseHelper::_cleanText() should not be called statically in /home/klient.dhosting.pl/zeki/gorakalwaria.tk/public_html/modules/mod_sj_basic_news/core/helper.php on line 153

Strict Standards: Non-static method BaseHelper::_cleanText() should not be called statically in /home/klient.dhosting.pl/zeki/gorakalwaria.tk/public_html/modules/mod_sj_basic_news/core/helper.php on line 153

Strict Standards: Non-static method BaseHelper::_cleanText() should not be called statically in /home/klient.dhosting.pl/zeki/gorakalwaria.tk/public_html/modules/mod_sj_basic_news/core/helper.php on line 153

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/klient.dhosting.pl/zeki/gorakalwaria.tk/public_html/modules/mod_sj_basic_news/core/helper_base.php on line 237
Rozkłady jazdy komunikacji publicznej ...

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/klient.dhosting.pl/zeki/gorakalwaria.tk/public_html/modules/mod_sj_basic_news/core/helper_base.php on line 237
Ważne miejsca, adresy i telefony w gminie ...

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/klient.dhosting.pl/zeki/gorakalwaria.tk/public_html/modules/mod_sj_basic_news/core/helper_base.php on line 237
Wspomóż najbardziej potrzebujących ...